Okulary​

Okulary, po okresie niełaski, kiedy niezwykle modne stały się soczewki kontaktowe – znów zyskują na popularności.  Okulary korekcyjne, dzięki dopasowaniu oprawek do grubości szkła i rodzaju wady wzroku, są nie tylko praktyczne, ale niezwykle modne i estetyczne. W poszukiwaniu idealnego optyka, tym na  warto zwrócić uwagę jest, między innymi:

  • posiadanie w ofercie oprawek znanych marek
  • oferowanie usług serwisowych
  • wykonywanie na miejscu badań okulistycznych
  • sprzedaż różnorodnych akcesoriów do okularów

Okulary – efekt źle dopasowanej pary

Zdobycie pary okularów, które są wygodne, nie przesuwają się i nie uciskają, może na pierwszy rzut oka być niełatwym zadaniem. Dlatego, przy wyborze okularów, niezwykle ważne jest jest zrozumienie, że źle dopasowane okulary mogą powodować niezbyt przyjemne efekty uboczne. Pojawienie się bólu i zawrotów głowy, po kilku lub kilkunastu godzinach w okularach, może wynikać nie tylko ze źle dobranych szkieł, ale również niedopasowanych do twarzy oprawek. Najgorszym w skutkach problemem może być pogorszenie widzenia spowodowane przez źle dopasowane do wady wzroku okulary. Niektóre osoby mogą odczuwać nawet ból zatok, jeśli ich okulary spoczywają na policzkach lub za mocno ściskają nos.

Aby uniknąć nieprzyjemności…

Rozwiązaniem na uniknięcie powyżej wspomnianych dolegliwości jest specjalistyczne badanie wzroku zwieńczone profesjonalnym dopasowaniem okularów i szkieł – do kształtu twarzy, stylu, indywidualnych preferencji i oczywiście wady wzroku. Każda twarz jest inna,  a większość ludzi ma lekko asymetryczne rysy – czasem okulary mogą wymagać właściwej regulacji np. zausznika o kilka milimetrów dłuższego z jednej strony, który zapobiegnie zbyt dużemu naciskowi na ucho. Niektórzy ludzie mają również nieco bardziej płaski nos od innych. Zbyt wąski mostek źle dopasowanych okularów może powodować nieprzyjemne wgniecenia skóry w tym miejscu. Kupując oprawki w profesjonalnym miejscu – można mieć gwarancję, że okulary będą idealnie dopasowane, wygodne i modne. Posiadanie odpowiednio dobranych okularów pomaga osiągnąć najlepsze możliwe widzenie i przy okazji niebanalny, stylowy wygląd. To co ważne, oferta serwisowa umożliwia naprawę zarówno oprawek jak i szkieł – nawet po zakończeniu okresu gwarancyjnego!

Nasi doświadczeni specjaliści pomogą Państwu zadbać o wzrok i dobrać produkt najlepiej odpowiadający Państwa potrzebom.